DSC6003MI2B-014.0000
Description
MEMS OSC 2016 25PPM
DataSheet
DSC6003MI2B-014.0000 PDF
Type Description
Series:DSC60XX
Package:Bag
Part Status:Active
Base Resonator:MEMS
Type:XO (Standard)
Frequency:14 MHz
Function:Enable/Disable
Output:CMOS
Voltage - Supply:1.71V ~ 3.63V
Frequency Stability:±25ppm
Absolute Pull Range (APR):-
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:-
Current - Supply (Max):1.3mA (Typ)
Ratings:AEC-Q100
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:4-VFLGA
Size / Dimension:0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):0.035" (0.89mm)