DSC1121CL1-050.0000T
Description
MEMS OSC LOW JITTER 50MHZ LVCMOS
DataSheet
DSC1121CL1-050.0000T PDF
Type Description
Series:DSC1121
Package:Tape & Reel (TR)
Type:XO (Standard)
Frequency:50 MHz
Function:Enable/Disable
Output:CMOS
Voltage - Supply:2.25V ~ 3.6V
Frequency Stability:±50ppm
Absolute Pull Range (APR):-
Operating Temperature:-40°C ~ 105°C
Spread Spectrum Bandwidth:-
Current - Supply (Max):35mA
Ratings:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:6-VDFN
Size / Dimension:0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):0.035" (0.90mm)