DSC6331JA2GB-025.0000T
Description
SPREAD SPECTRUM MEMS OSC -0.25%
DataSheet
DSC6331JA2GB-025.0000T PDF
Type Description
Series:DSC63XXB
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Base Resonator:MEMS
Type:XO (Standard)
Frequency:25 MHz
Function:-
Output:CMOS
Voltage - Supply:1.71V ~ 3.63V
Frequency Stability:±25ppm
Absolute Pull Range (APR):-
Operating Temperature:-40°C ~ 125°C
Spread Spectrum Bandwidth:-0.25%, Down Spread
Current - Supply (Max):3mA (Typ)
Ratings:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:4-VLGA
Size / Dimension:0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height - Seated (Max):0.035" (0.89mm)