FVXO-LC53BR-25
Manufacturer
Renesas Electronics America
VIGOR # :
Description
XTAL OSC VCXO 25.0000MHZ LVDS
Catalog
Oscillators
DataSheet
FVXO-LC53BR-25 PDF
Type Description
Series:XPRESSO™ FVXO-LC53
Package:Strip
Part Status:Active
Base Resonator:Crystal
Type:VCXO
Frequency:25 MHz
Function:Enable/Disable
Output:LVDS
Voltage - Supply:3.3V
Frequency Stability:-
Absolute Pull Range (APR):±50ppm
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:-
Current - Supply (Max):100mA
Ratings:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:6-SMD, No Lead
Size / Dimension:0.203" L x 0.132" W (5.15mm x 3.35mm)
Height - Seated (Max):0.055" (1.40mm)