XLH73V155.000000I
Description
XTAL OSC VCXO 155.0000MHZ HCMOS
DataSheet
XLH73V155.000000I PDF
Type Description
Series:XPRESSO™ FVXO-HC73
Base Resonator:Crystal
Type:VCXO
Frequency:155 MHz
Function:Enable/Disable
Output:HCMOS
Voltage - Supply:3.3V
Frequency Stability:-
Absolute Pull Range (APR):±50ppm
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:-
Current - Supply (Max):55mA
Package / Case:6-SMD, No Lead
Size / Dimension:0.295" L x 0.205" W (7.50mm x 5.20mm)
Height - Seated (Max):0.055" (1.40mm)