545BAA100M312BAGR
Manufacturer
Silicon Labs
VIGOR # :
Description
XTAL OSCILLATOR SMD
Catalog
Oscillators
DataSheet
545BAA100M312BAGR PDF
Type Description
Series:Ultra™ Si545
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Discontinued at Digi-Key
Base Resonator:Crystal
Type:XO (Standard)
Frequency:100.312 MHz
Function:Enable/Disable
Output:LVDS
Voltage - Supply:1.8V, 2.5V, 3.3V
Frequency Stability:±20ppm
Absolute Pull Range (APR):-
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:-
Current - Supply (Max):121mA
Ratings:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:6-SMD, No Lead
Size / Dimension:0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):0.052" (1.33mm)