FXTC-HE73PR-33.33 MHZ
Manufacturer
Renesas Electronics America
VIGOR # :
Description
XTAL OSC TCXO 33.3300MHZ HCMOS
Catalog
Oscillators
DataSheet
FXTC-HE73PR-33.33 MHZ PDF
Type Description
Series:FXTC-HE73
Package:Strip
Part Status:Obsolete
Base Resonator:Crystal
Type:TCXO
Frequency:33.33 MHz
Function:Enable/Disable
Output:HCMOS
Voltage - Supply:3.3V
Frequency Stability:±2.5ppm
Absolute Pull Range (APR):-
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:-
Current - Supply (Max):43mA
Ratings:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:6-SMD, No Lead
Size / Dimension:0.283" L x 0.205" W (7.20mm x 5.20mm)
Height - Seated (Max):0.094" (2.40mm)