DSC1001BI2-148.5000
Description
MEMS OSC XO 148.5000MHZ CMOS SMD
DataSheet
DSC1001BI2-148.5000 PDF
Type Description
Series:DSC1001
Package:Tube
Type:XO (Standard)
Frequency:148.5 MHz
Function:Standby (Power Down)
Output:CMOS
Voltage - Supply:1.8 ~ 3.3V
Frequency Stability:±25ppm
Absolute Pull Range (APR):-
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:-
Current - Supply (Max):16.6mA
Ratings:AEC-Q100
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:4-VDFN
Size / Dimension:0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):0.035" (0.90mm)