DSC6011HE1B-084K000
Description
MEMS OSC ULP LVCMOS -20C-70C 50P
DataSheet
DSC6011HE1B-084K000 PDF
Type Description
Series:DSC60XXB
Package:Bag
Part Status:Active
Base Resonator:MEMS
Type:XO (Standard)
Frequency:84 kHz
Function:Standby (Power Down)
Output:CMOS
Voltage - Supply:1.71V ~ 3.63V
Frequency Stability:±50ppm
Absolute Pull Range (APR):-
Operating Temperature:-20°C ~ 70°C
Spread Spectrum Bandwidth:-
Current - Supply (Max):1.3mA (Typ)
Ratings:AEC-Q100
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:4-VFLGA
Size / Dimension:0.063" L x 0.047" W (1.60mm x 1.20mm)
Height - Seated (Max):0.035" (0.89mm)