MX554JBH32M7680-TR
Manufacturer
Roving Networks / Microchip Technology
VIGOR # :
Description
32.768MHZ LVCMOS
Catalog
Oscillators
DataSheet
MX554JBH32M7680-TR PDF
Type Description
Series:MX55
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Base Resonator:Crystal
Type:XO (Standard)
Frequency:32.768 MHz
Function:Enable/Disable
Output:CMOS
Voltage - Supply:2.375V ~ 3.63V
Frequency Stability:±50ppm
Absolute Pull Range (APR):-
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:-
Current - Supply (Max):95mA
Ratings:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:6-LLGA
Size / Dimension:0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):0.055" (1.40mm)