CPPT1T-BR-12.0TS
Description
XTAL OSC XO 12.0000MHZ TTL TH
DataSheet
CPPT1T-BR-12.0TS PDF
Type Description
Series:FIPO™ CPP
Package:Tube
Part Status:Obsolete
Base Resonator:Crystal
Type:XO (Standard)
Frequency:12 MHz
Function:Enable/Disable
Output:TTL
Voltage - Supply:5V
Frequency Stability:±25ppm
Absolute Pull Range (APR):-
Operating Temperature:0°C ~ 70°C
Spread Spectrum Bandwidth:-
Current - Supply (Max):45mA
Ratings:-
Mounting Type:Through Hole
Package / Case:14-DIP Module, 4 Leads
Size / Dimension:0.819" L x 0.520" W (20.80mm x 13.20mm)
Height - Seated (Max):0.235" (5.98mm)