MX555ABG300M000-TR
Description
XTAL OSC XO 300.0000MHZ LVDS SMD
DataSheet
MX555ABG300M000-TR PDF
Type Description
Series:MX55
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Type:XO (Standard)
Frequency:300 MHz
Function:Enable/Disable
Output:LVDS
Voltage - Supply:2.375V ~ 3.63V
Frequency Stability:±50ppm
Absolute Pull Range (APR):-
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:-
Current - Supply (Max):90mA
Package / Case:6-SMD, No Lead
Size / Dimension:0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):0.055" (1.40mm)