TVECDHSANF-12.800000
Manufacturer
Taitien
VIGOR # :
Description
XTAL OSC TCXO 12.8000MHZ SNWV
Catalog
Oscillators
DataSheet
TVECDHSANF-12.800000 PDF
Type Description
Series:TV
Package:Strip
Part Status:Obsolete
Base Resonator:Crystal
Type:TCXO
Frequency:12.8 MHz
Function:-
Output:Clipped Sine Wave
Voltage - Supply:2.8V ~ 3.3V
Frequency Stability:±2.5ppm
Absolute Pull Range (APR):-
Operating Temperature:-30°C ~ 75°C
Spread Spectrum Bandwidth:-
Current - Supply (Max):1.5mA
Ratings:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:4-SMD, No Lead
Size / Dimension:0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):0.047" (1.20mm)