DSC1101BL5-022.1184T
Description
OSC MEMS -40C-85C, 50PPM, 3.2X2.
DataSheet
DSC1101BL5-022.1184T PDF
Type Description
Series:DSC1101
Package:Tape & Reel (TR)
Type:XO (Standard)
Frequency:22.1184 MHz
Function:Standby (Power Down)
Output:CMOS
Voltage - Supply:2.25V ~ 3.6V
Frequency Stability:±10ppm
Absolute Pull Range (APR):-
Operating Temperature:-40°C ~ 105°C
Spread Spectrum Bandwidth:-
Current - Supply (Max):35mA
Ratings:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:6-VDFN
Size / Dimension:0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):0.035" (0.90mm)