CPPC4LT-A7B6-112.5TS
Description
XTAL OSC XO 112.5000MHZ CMOS TH
DataSheet
CPPC4LT-A7B6-112.5TS PDF
Type Description
Series:FIPO™ CPP
Package:Tube
Part Status:Obsolete
Base Resonator:Crystal
Type:XO (Standard)
Frequency:112.5 MHz
Function:Enable/Disable
Output:CMOS
Voltage - Supply:3.3V
Frequency Stability:±100ppm
Absolute Pull Range (APR):-
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:-
Current - Supply (Max):25mA
Ratings:-
Mounting Type:Through Hole
Package / Case:8-DIP (0.300", 7.62mm), 4 Leads
Size / Dimension:0.520" L x 0.520" W (13.20mm x 13.20mm)
Height - Seated (Max):0.256" (6.50mm)