DSC1121AM1-041.5000
Description
MEMS OSCILLATOR LOW JITTER
DataSheet
DSC1121AM1-041.5000 PDF
Type Description
Series:DSC1121
Package:Tube
Type:XO (Standard)
Frequency:41.5 MHz
Function:Enable/Disable
Output:CMOS
Voltage - Supply:2.25V ~ 3.6V
Frequency Stability:±50ppm
Absolute Pull Range (APR):-
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Spread Spectrum Bandwidth:-
Current - Supply (Max):35mA
Ratings:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:6-VDFN Exposed Pad
Size / Dimension:0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max):0.035" (0.90mm)