DSC6331CE1CA-033.3333T
Description
SPREAD SPECTRUM MEMS OSC +-1.0%
DataSheet
DSC6331CE1CA-033.3333T PDF
Type Description
Series:DSC63XX
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Obsolete
Base Resonator:MEMS
Type:XO (Standard)
Frequency:33.3333 MHz
Function:-
Output:LVCMOS
Voltage - Supply:1.8V ~ 3.3V
Frequency Stability:-
Absolute Pull Range (APR):±50ppm
Operating Temperature:-20°C ~ 70°C
Spread Spectrum Bandwidth:±1.00%, Center Spread
Current - Supply (Max):3mA (Typ)
Ratings:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:4-VDFN
Size / Dimension:0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):0.035" (0.90mm)