DSC1001CL5-050.3500
Description
MEMS OSC XO 50.3500MHZ CMOS SMD
DataSheet
DSC1001CL5-050.3500 PDF
Type Description
Series:DSC1001
Package:Tube
Type:XO (Standard)
Frequency:50.35 MHz
Function:Standby (Power Down)
Output:CMOS
Voltage - Supply:1.8 ~ 3.3V
Frequency Stability:±10ppm
Absolute Pull Range (APR):-
Operating Temperature:-40°C ~ 105°C
Spread Spectrum Bandwidth:-
Current - Supply (Max):7.1mA
Package / Case:4-SMD, No Lead
Size / Dimension:0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):0.035" (0.90mm)