CPPC8L-A7BR-22.1184TS
Description
XTAL OSC XO 22.1184MHZ CMOS SMD
DataSheet
CPPC8L-A7BR-22.1184TS PDF
Type Description
Series:FIPO™ CPP
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Obsolete
Base Resonator:Crystal
Type:XO (Standard)
Frequency:22.1184 MHz
Function:Enable/Disable
Output:CMOS
Voltage - Supply:3.3V
Frequency Stability:±25ppm
Absolute Pull Range (APR):-
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:-
Current - Supply (Max):25mA
Ratings:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:4-SOJ, 7.62mm pitch
Size / Dimension:0.571" L x 0.346" W (14.50mm x 8.80mm)
Height - Seated (Max):0.185" (4.70mm)