511JAA132M000BAG
Manufacturer
Silicon Labs
VIGOR # :
Description
XTAL OSC XO 132.000MHZ LVDS
Catalog
Oscillators
DataSheet
511JAA132M000BAG PDF
Type Description
Series:Si511
Package:-
Part Status:Active
Base Resonator:Crystal
Type:XO (Standard)
Frequency:132 MHz
Function:Enable/Disable
Output:LVDS
Voltage - Supply:1.8V
Frequency Stability:±50ppm
Absolute Pull Range (APR):-
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:-
Current - Supply (Max):23mA
Ratings:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:6-SMD, No Lead
Size / Dimension:0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):0.052" (1.33mm)