DSC1123AI2-074.2500T
Description
MEMS OSCILLATOR LOW JITTER
DataSheet
DSC1123AI2-074.2500T PDF
Type Description
Series:DSC1123
Package:Tape & Reel (TR)
Type:XO (Standard)
Frequency:74.25 MHz
Function:Enable/Disable
Output:LVDS
Voltage - Supply:2.25V ~ 3.63V
Frequency Stability:±25ppm
Absolute Pull Range (APR):-
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:-
Current - Supply (Max):32mA
Ratings:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:6-VDFN Exposed Pad
Size / Dimension:0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max):0.035" (0.90mm)