DSC6301JI2HA-025.0000
Manufacturer
Roving Networks / Microchip Technology
VIGOR # :
Description
MEMS OSC XO 25.0000MHZ LVCMOS
Catalog
Oscillators
DataSheet
DSC6301JI2HA-025.0000 PDF
Type Description
Series:DSC63XX
Package:Tube
Part Status:Obsolete
Base Resonator:MEMS
Type:XO (Standard)
Frequency:25 MHz
Function:Enable/Disable
Output:LVCMOS
Voltage - Supply:1.8V ~ 3.3V
Frequency Stability:±25ppm
Absolute Pull Range (APR):-
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:-
Current - Supply (Max):3mA (Typ)
Ratings:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:4-SMD, No Lead
Size / Dimension:0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height - Seated (Max):0.035" (0.89mm)