MX555ABA850M000-TR
Description
XTAL OSC XO 850.0000MHZ LVPECL
DataSheet
MX555ABA850M000-TR PDF
Type Description
Series:MX55
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Type:XO (Standard)
Frequency:850 MHz
Function:Enable/Disable
Output:LVPECL
Voltage - Supply:2.375V ~ 3.63V
Frequency Stability:±50ppm
Absolute Pull Range (APR):-
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:-
Current - Supply (Max):120mA
Package / Case:6-SMD, No Lead
Size / Dimension:0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):0.055" (1.40mm)