511MAA83M3333BAG
Description
XTAL OSC XO 83.3333MHZ DUAL CMOS
DataSheet
511MAA83M3333BAG PDF
Type Description
Series:Si511
Package:-
Type:XO (Standard)
Frequency:83.3333 MHz
Function:Enable/Disable
Output:CMOS
Voltage - Supply:3.3V
Frequency Stability:±50ppm
Absolute Pull Range (APR):-
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:-
Current - Supply (Max):26mA
Package / Case:6-SMD, No Lead
Size / Dimension:0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):0.052" (1.33mm)