DSC1004AI1-012.0000T
Description
MEMS OSC XO 12.0000MHZ CMOS SMD
DataSheet
DSC1004AI1-012.0000T PDF
Type Description
Series:DSC1004
Package:Tape & Reel (TR)
Type:XO (Standard)
Frequency:12 MHz
Function:Standby (Power Down)
Output:CMOS
Voltage - Supply:1.8 ~ 3.3V
Frequency Stability:±50ppm
Absolute Pull Range (APR):-
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:-
Current - Supply (Max):8mA
Ratings:AEC-Q100
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:4-VDFN Exposed Pad
Size / Dimension:0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max):0.035" (0.90mm)