SG-211SCE 32.0000MH3
Manufacturer
Epson
VIGOR # :
Description
XTAL OSC XO 32.0000MHZ CMOS SMD
Catalog
Oscillators
DataSheet
SG-211SCE 32.0000MH3 PDF
Type Description
Series:SG-211S*E
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Obsolete
Base Resonator:Crystal
Type:XO (Standard)
Frequency:32 MHz
Function:Standby (Power Down)
Output:CMOS
Voltage - Supply:3.3V
Frequency Stability:±20ppm
Absolute Pull Range (APR):-
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:-
Current - Supply (Max):3.5mA
Ratings:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:4-SMD, No Lead
Size / Dimension:0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height - Seated (Max):0.031" (0.80mm)