510CAA37M8000BAG
Manufacturer
Silicon Labs
VIGOR # :
Description
XTAL OSC XO 37.8000MHZ CMOS SMD
Catalog
Oscillators
DataSheet
510CAA37M8000BAG PDF
Type Description
Series:Si510
Package:-
Part Status:Active
Base Resonator:Crystal
Type:XO (Standard)
Frequency:37.8 MHz
Function:Enable/Disable
Output:CMOS
Voltage - Supply:3.3V
Frequency Stability:±50ppm
Absolute Pull Range (APR):-
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:-
Current - Supply (Max):26mA
Ratings:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:4-SMD, No Lead
Size / Dimension:0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):0.050" (1.28mm)