DSC1033DI1-030.0000
Description
MEMS OSC XO 30.0000MHZ CMOS SMD
DataSheet
DSC1033DI1-030.0000 PDF
Type Description
Series:DSC1033, PureSilicon™
Package:Tube
Part Status:Obsolete
Base Resonator:MEMS
Type:XO (Standard)
Frequency:30 MHz
Function:Standby (Power Down)
Output:CMOS
Voltage - Supply:3.3V
Frequency Stability:±50ppm
Absolute Pull Range (APR):-
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:-
Current - Supply (Max):3mA (Typ)
Ratings:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:4-VDFN
Size / Dimension:0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):0.035" (0.90mm)