DSC6311JI1GA-028.6364T
Description
SPREAD SPECTRUM MEMS OSC 0.25%
DataSheet
DSC6311JI1GA-028.6364T PDF
Type Description
Series:DSC63XX
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Obsolete
Base Resonator:MEMS
Type:XO (Standard)
Frequency:28.6364 MHz
Function:Standby (Power Down)
Output:LVCMOS
Voltage - Supply:1.8V ~ 3.3V
Frequency Stability:-
Absolute Pull Range (APR):-
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:-
Current - Supply (Max):3mA (Typ)
Ratings:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:4-VFLGA
Size / Dimension:0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height - Seated (Max):0.035" (0.89mm)