DSC1102DI1-212.5000
Description
MEMS OSCILLATOR, LOW JITTER, 212
DataSheet
DSC1102DI1-212.5000 PDF
Type Description
Series:DSC1102
Package:Tube
Type:XO (Standard)
Frequency:212.5 MHz
Function:Standby (Power Down)
Output:LVPECL
Voltage - Supply:2.25V ~ 3.6V
Frequency Stability:±50ppm
Absolute Pull Range (APR):-
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:-
Current - Supply (Max):58mA
Ratings:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:6-SMD, No Lead
Size / Dimension:0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height - Seated (Max):0.035" (0.90mm)