VCC1-B3B-98M0000000
Manufacturer
Roving Networks / Microchip Technology
VIGOR # :
Description
OSCILLATOR CMOS SMD
Catalog
Oscillators
DataSheet
VCC1-B3B-98M0000000 PDF
Type Description
Series:VCC1
Package:Strip
Part Status:Active
Base Resonator:Crystal
Type:XO (Standard)
Frequency:98 MHz
Function:Enable/Disable
Output:CMOS
Voltage - Supply:3.3V
Frequency Stability:±50ppm
Absolute Pull Range (APR):-
Operating Temperature:-10°C ~ 70°C
Spread Spectrum Bandwidth:-
Current - Supply (Max):50mA
Ratings:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:4-SMD, No Lead
Size / Dimension:0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max):0.075" (1.90mm)