DSA1121CA2-040.0000VAO
Manufacturer
Roving Networks / Microchip Technology
VIGOR # :
Description
MEMS OSCILLATOR, AUTOMOTIVE, CMO
Catalog
Oscillators
DataSheet
DSA1121CA2-040.0000VAO PDF
Type Description
Series:DSA1121
Package:Bulk
Part Status:Active
Base Resonator:MEMS
Type:XO (Standard)
Frequency:40 MHz
Function:Standby (Power Down)
Output:CMOS
Voltage - Supply:2.25V ~ 3.63V
Frequency Stability:±25ppm
Absolute Pull Range (APR):-
Operating Temperature:-40°C ~ 125°C
Spread Spectrum Bandwidth:-
Current - Supply (Max):35mA
Ratings:AEC-Q100
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:6-VDFN
Size / Dimension:0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):0.035" (0.90mm)