DSC1101AI5-060.0000T
Description
MEMS OSC LOW POWER LVCMOS 40C-8
DataSheet
DSC1101AI5-060.0000T PDF
Type Description
Series:DSC1101
Package:Tape & Reel (TR)
Type:XO (Standard)
Frequency:60 MHz
Function:Standby (Power Down)
Output:CMOS
Voltage - Supply:2.25V ~ 3.6V
Frequency Stability:-
Absolute Pull Range (APR):±10ppm
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:-
Current - Supply (Max):35mA
Ratings:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:6-VDFN Exposed Pad
Size / Dimension:0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max):0.035" (0.90mm)