DSC1121BI5-025.6000
Manufacturer
Roving Networks / Microchip Technology
VIGOR # :
Description
OSC MEMS LOW PWR SMD
Catalog
Oscillators
DataSheet
DSC1121BI5-025.6000 PDF
Type Description
Series:DSC1121
Package:Tube
Part Status:Active
Base Resonator:MEMS
Type:XO (Standard)
Frequency:25.6 MHz
Function:Enable/Disable
Output:CMOS
Voltage - Supply:2.25V ~ 3.6V
Frequency Stability:±10ppm
Absolute Pull Range (APR):-
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:-
Current - Supply (Max):35mA
Ratings:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:6-VDFN
Size / Dimension:0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):0.035" (0.90mm)