DSC1101NI2-050.0000
Description
MEMS OSC LOW JITTER 50MHZ LVCMOS
DataSheet
DSC1101NI2-050.0000 PDF
Type Description
Series:DSC1101
Package:Tube
Type:XO (Standard)
Frequency:50 MHz
Function:Standby (Power Down)
Output:CMOS
Voltage - Supply:2.25V ~ 3.6V
Frequency Stability:-
Absolute Pull Range (APR):±25ppm
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:-
Current - Supply (Max):35mA
Ratings:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:6-VDFN
Size / Dimension:0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max):0.035" (0.90mm)