FXTC-HE73TC-36.864 MHZ
Description
XTAL OSC TCXO 36.8640MHZ HCMOS
DataSheet
FXTC-HE73TC-36.864 MHZ PDF
Type:TCXO
Frequency:36.864 MHz
Function:Enable/Disable
Output:HCMOS
Voltage - Supply:3.3V
Frequency Stability:±1ppm
Absolute Pull Range (APR):-
Operating Temperature:0°C ~ 70°C
Spread Spectrum Bandwidth:-
Current - Supply (Max):43mA
Package / Case:6-SMD, No Lead
Size / Dimension:0.283" L x 0.205" W (7.20mm x 5.20mm)
Height - Seated (Max):0.094" (2.40mm)