DSC1003DL1-024.5454T
Description
MEMS OSC XO 24.5454MHZ CMOS SMD
DataSheet
DSC1003DL1-024.5454T PDF
Type Description
Series:DSC1003
Package:Tape & Reel (TR)
Type:XO (Standard)
Frequency:24.5454 MHz
Function:Standby (Power Down)
Output:CMOS
Voltage - Supply:1.7V ~ 3.6V
Frequency Stability:±50ppm
Absolute Pull Range (APR):-
Operating Temperature:-40°C ~ 105°C
Spread Spectrum Bandwidth:-
Current - Supply (Max):8mA
Ratings:AEC-Q100
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:4-VDFN
Size / Dimension:0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height - Seated (Max):0.035" (0.90mm)