DSC6301ML1AB-010.0000
Description
OSC MEMS LOW PWR SMD
DataSheet
DSC6301ML1AB-010.0000 PDF
Type Description
Series:DSC63XXB
Package:Bag
Part Status:Active
Base Resonator:MEMS
Type:XO (Standard)
Frequency:10 MHz
Function:Enable/Disable
Output:LVCMOS
Voltage - Supply:1.71V ~ 3.63V
Frequency Stability:±50ppm
Absolute Pull Range (APR):-
Operating Temperature:-40°C ~ 105°C
Spread Spectrum Bandwidth:±0.25%, Center Spread
Current - Supply (Max):3mA (Typ)
Ratings:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:4-VFLGA
Size / Dimension:0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):0.035" (0.89mm)