DSC1223CL3-156M2500
Manufacturer
Roving Networks / Microchip Technology
VIGOR # :
Description
MEMS OSC HP 156.25MHZ LVDS -40C-
Catalog
Oscillators
DataSheet
DSC1223CL3-156M2500 PDF
Type Description
Series:DSC12X3
Package:Tube
Part Status:Active
Base Resonator:MEMS
Type:XO (Standard)
Frequency:156.25 MHz
Function:Enable/Disable
Output:LVDS
Voltage - Supply:2.25V ~ 3.63V
Frequency Stability:±20ppm
Absolute Pull Range (APR):-
Operating Temperature:-40°C ~ 105°C
Spread Spectrum Bandwidth:-
Current - Supply (Max):32mA (Typ)
Ratings:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:6-VDFN
Size / Dimension:0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):0.035" (0.90mm)