540CAA10M2300BBG
Description
XTAL OSCILLATOR SMD
DataSheet
540CAA10M2300BBG PDF
Type Description
Series:Ultra™ Si540
Package:Strip
Type:XO (Standard)
Frequency:10.23 MHz
Function:Enable/Disable
Output:CMOS
Voltage - Supply:1.8V, 2.5V, 3.3V
Frequency Stability:±20ppm
Absolute Pull Range (APR):-
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:-
Current - Supply (Max):108mA
Package / Case:6-SMD, No Lead
Size / Dimension:0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):0.052" (1.33mm)