DSA1004DL2-072.0000VAO
Manufacturer
Roving Networks / Microchip Technology
VIGOR # :
Description
MEMS OSCILLATOR, AUTOMOTIVE, CMO
Catalog
Oscillators
DataSheet
DSA1004DL2-072.0000VAO PDF
Type Description
Series:DSA1004
Package:Bulk
Part Status:Active
Base Resonator:MEMS
Type:XO (Standard)
Frequency:72 MHz
Function:Standby (Power Down)
Output:CMOS
Voltage - Supply:1.8 ~ 3.3V
Frequency Stability:±25ppm
Absolute Pull Range (APR):-
Operating Temperature:-40°C ~ 105°C
Spread Spectrum Bandwidth:-
Current - Supply (Max):10.5mA
Ratings:AEC-Q100
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:4-VDFN
Size / Dimension:0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height - Seated (Max):0.035" (0.90mm)