DSC6111JE2A-045.1584
Manufacturer
Roving Networks / Microchip Technology
VIGOR # :
Description
MEMS OSC XO 45.1584MHZ CMOS SMD
Catalog
Oscillators
DataSheet
DSC6111JE2A-045.1584 PDF
Type Description
Series:DSC61XX
Package:Bag
Part Status:Obsolete
Base Resonator:MEMS
Type:XO (Standard)
Frequency:45.1584 MHz
Function:Standby (Power Down)
Output:CMOS
Voltage - Supply:1.8V ~ 3.3V
Frequency Stability:±25ppm
Absolute Pull Range (APR):-
Operating Temperature:-20°C ~ 70°C
Spread Spectrum Bandwidth:-
Current - Supply (Max):3mA (Typ)
Ratings:AEC-Q100
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:4-VLGA
Size / Dimension:0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height - Seated (Max):0.035" (0.90mm)