4MA161133Z4BACUGI8
Description
MEMS OSC XO 161.1330MHZ LVDS SMD
DataSheet
4MA161133Z4BACUGI8 PDF
Type Description
Series:4MA
Package:Tape & Reel (TR)
Type:XO (Standard)
Frequency:161.133 MHz
Function:Enable/Disable
Output:LVDS
Voltage - Supply:2.5V
Frequency Stability:±50ppm
Absolute Pull Range (APR):-
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:-
Current - Supply (Max):95mA (Typ)
Package / Case:6-SMD, No Lead
Size / Dimension:0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max):0.035" (0.90mm)