DSC1001AI2-129.6000
Description
MEMS OSC LP 129.6MHZ LVCMOS -40C
DataSheet
DSC1001AI2-129.6000 PDF
Type Description
Series:DSC1001
Package:Tube
Type:XO (Standard)
Frequency:129.6 MHz
Function:Standby (Power Down)
Output:CMOS
Voltage - Supply:1.8V ~ 3.3V
Frequency Stability:±25ppm
Absolute Pull Range (APR):-
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:-
Current - Supply (Max):16.6mA
Ratings:AEC-Q100
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:4-VDFN Exposed Pad
Size / Dimension:0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max):0.035" (0.90mm)