DSC1104AE1-100.0000T
Description
MEMS OSC LOW JITTER 100MHZ HCSL
DataSheet
DSC1104AE1-100.0000T PDF
Type Description
Series:DSC1104
Package:Tape & Reel (TR)
Type:XO (Standard)
Frequency:100 MHz
Function:Standby (Power Down)
Output:HCSL
Voltage - Supply:2.25V ~ 3.6V
Frequency Stability:±50ppm
Absolute Pull Range (APR):-
Operating Temperature:-20°C ~ 70°C
Spread Spectrum Bandwidth:-
Current - Supply (Max):42mA
Ratings:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:6-VDFN Exposed Pad
Size / Dimension:0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max):0.035" (0.90mm)