XLH52V012.288000X
Description
XTAL OSC VCXO 12.2880MHZ HCMOS
DataSheet
XLH52V012.288000X PDF
Type Description
Series:XPRESSO™ FVXO-HC52
Base Resonator:Crystal
Type:VCXO
Frequency:12.288 MHz
Function:Enable/Disable
Output:HCMOS
Voltage - Supply:2.5V
Frequency Stability:-
Absolute Pull Range (APR):±50ppm
Operating Temperature:-20°C ~ 70°C
Spread Spectrum Bandwidth:-
Current - Supply (Max):22mA
Package / Case:6-SMD, No Lead
Size / Dimension:0.203" L x 0.132" W (5.15mm x 3.35mm)
Height - Seated (Max):0.055" (1.40mm)