DSC6001CI1A-012.0000T
Manufacturer
Roving Networks / Microchip Technology
VIGOR # :
Description
MEMS OSC LVCMOS 50PPM 3.2X2.5MM
Catalog
Oscillators
DataSheet
DSC6001CI1A-012.0000T PDF
Type Description
Series:DSC60XX
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Obsolete
Base Resonator:MEMS
Type:XO (Standard)
Frequency:12 MHz
Function:Enable/Disable
Output:CMOS
Voltage - Supply:1.71V ~ 3.63V
Frequency Stability:±50ppm
Absolute Pull Range (APR):-
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:-
Current - Supply (Max):1.3mA (Typ)
Ratings:AEC-Q100
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:4-VDFN
Size / Dimension:0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):0.035" (0.90mm)