DSC1121BL5-108.7200T
Description
MEMS OSC XO 108.7200MHZ CMOS SMD
DataSheet
DSC1121BL5-108.7200T PDF
Type Description
Series:DSC1121
Package:Tape & Reel (TR)
Type:XO (Standard)
Frequency:108.72 MHz
Function:Enable/Disable
Output:CMOS
Voltage - Supply:2.25V ~ 3.6V
Frequency Stability:±10ppm
Absolute Pull Range (APR):-
Operating Temperature:-40°C ~ 105°C
Spread Spectrum Bandwidth:-
Current - Supply (Max):22mA
Ratings:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:6-SMD, No Lead
Size / Dimension:0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):0.035" (0.90mm)