DSC1101AL5-112.4400T
Description
MEMS OSC XO 112.4400MHZ CMOS SMD
DataSheet
DSC1101AL5-112.4400T PDF
Type Description
Series:DSC1101
Package:Tape & Reel (TR)
Type:XO (Standard)
Frequency:112.44 MHz
Function:Standby (Power Down)
Output:CMOS
Voltage - Supply:2.25V ~ 3.6V
Frequency Stability:±10ppm
Absolute Pull Range (APR):-
Operating Temperature:-40°C ~ 105°C
Spread Spectrum Bandwidth:-
Current - Supply (Max):95µA
Ratings:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:6-SMD, No Lead Exposed Pad
Size / Dimension:0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max):0.035" (0.90mm)