
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | DSC1103 |
| Package: | Tube |
| Part Status: | Active |
| Base Resonator: | MEMS |
| Type: | XO (Standard) |
| Frequency: | 100 MHz |
| Function: | Standby (Power Down) |
| Output: | LVDS |
| Voltage - Supply: | 2.25V ~ 3.63V |
| Frequency Stability: | ±10ppm |
| Absolute Pull Range (APR): | - |
| Operating Temperature: | -20°C ~ 70°C |
| Spread Spectrum Bandwidth: | - |
| Current - Supply (Max): | 95µA |
| Ratings: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 6-SMD, No Lead |
| Size / Dimension: | 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.035" (0.90mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of DSC1103CE5-100.0000 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
MEMS OSC XO 65.0000MHZ CMOS SMD
MEMS OSC XO 14.7456MHZ CMOS SMD
XTAL OSC XO 140.0000MHZ CMOS SMD
TERM BLOCK HDR 4POS VERT 5.08MM
MEMS OSC XO 125.0000MHZ CMOS SMD
MEMS OSC XO 100.0000MHZ LVDS SMD
OC-PMC-AT-E-N-S